Most, hogy megkezdődött a 3. csoportkör, lássuk hát a másodikat! Itt már fokozódott a nemzetközi helyzet és a történések is sokkal máshogy történtek, ezért megint jól megaszondom a magamét.
„A” csoport:
Dél-Afrika – Uruguay 0:3 (0:1). Siphiwe Tshabalala lába most nem sült el. A társainak a lába sem sült el. Diego Forlán viszont jó kapitány módjára a vállára kapta csapatát és nagyot játszott. Rúgott egyet, meg még egyet, a legvégén pedig Pereira a kegyelemdöfést is megadta a harmatos házigazdának. Megérdemelt volt a Celeste győzelme.
Franciaország – Mexikó 0:2 (0:0). A franciák ismét az edzéseken gyakorolt Domenech-féle fergeteges támadójátékkal rukkoltak elő. Pechükre azonban nem bólyák, hanem Mexikó ellen fociztak. Az „Aztékok” pedig bólyának totál alkalmatlannak bizonyultak, mert gyorsak, pontosak, tudatosak és szervezettek voltak. Nagyon szép játékkal gyakorlatilag kivégezték az ötlettelen és impotens Kékeket. Ráadásul Saul barátom projektorán, kb. 4 méteres képátlóval néztem a mészárlást. Jó hír is akadt, mert ismét bebizonyosodott, hogy Anelka tökös gyerek! A szünetben elküldte az őt kritizáló Domenech-et a jó kurva anyjába! Ezt én is megtenném, meg nagyjából minden francia, aki nem a futball-vezérkar, ehhez képest mégis a jó öreg Nicolast zavarták haza. Az mégse járja, hogy ilyen tiszteletlen legyen a kapitánnyal, igaz!? Csak azért nem mondom, hogy ez volt az utolsó meccs, amikor nekik drukkoltam, mert a fasz a VB után eltakarodik (a jó kurva anyjába), a játékosállomány nem rossz, és Blanc várhatóan rendet rak a gárda háza táján. Egy meccsnyi szenvedés még hátravan, mert a konkurensek borítékolható szalonremijével kiesünk mint Szollár Domokos a pixisből.
„B” csoport:
Argentína – Dél-Korea 4:1 (2:1). Rendszerhiba lépett fel a modern robotoknál. A hiba neve: nem görög ellenfél. Na, az Albiceleste nem görög. Messi és a többi támadó rúgatott egy mesterhármast Higuaínnal, aki szokásához híven magabiztosan értékesítette a helyzeteit (maximum 4 méterről), hiszen a meccs már eldőlt. Kíváncsi leszek, hogy éles meccsén 45 vagy 60 perc tehetetlenkedés és 5 vagy 6 ziccer kihagyása után fogja őt lecserélni Maradona? Ja, fontos még az is, hogy az argentinok védelme egy tragédia.
Görögország – Nigéria 2:1 (1:1). A Zöld Sasok adtak az országuknak egy lehetőséget, hogy nyilvános akasztás/botozás/kövezés formájában szabjon ki büntetést az agyatlan Kaita nevű labdarúgóra, aki érthetetlen módon, csapata vezetésénél és abszolút fölényénél totál feleslegesen kiállítatta magát. A szerencsétlen görögök így is csak két malacot találtak, de ezzel fordítottak. Pedig szánalmasak nagyon.
„C” csoport:
Anglia – Algéria 0:0. Green hibája után most James-nek nem volt semmi dolga, de az angol attakok se hoztak frászt az arabokra. A Lampard – Gerrard duó ismét nem működik középen… Unalmas 90 perc, gól nélkül. Rooney-t szidták a nézők, ezért Rooney is szidta a nézőket. Ennyi, meg egy bambi.
Szlovénia – USA 2:2 (2:0). Az első félidőben az USA kapott két gólt és már-már elvesztette a meccset, de a másodikban rúgott hármat és megnyerte. A bíró viszont az utolsót nem adta meg (miért?), úgyhogy döntetlen született a látványos és harcos meccsen.
„D” csoport:
Németország – Szerbia 0:1 (0:1). A Nationelf Klose ökörsége miatt emberhátrányba került, amit Joachim Löw úgy oldott meg, hogy nem csinált semmit. Ki is kapott a csapata. Bár Podolski büntetőt hibázott, a németek nem érdemeltek volna X-et, mert a szerbek rengeteg kontrát elszórakoztak és közelebb álltak ők egy ötöshöz, mint Svájnsteijgerék az egyenlítéshez.
Ghána – Ausztrália 1:1 (1:1) Vajon miért hitte azt Ghána, hogy emberelőnyben akkor is talál majd egy gólt, ha csak néha, akkor is 3-4 percig focizik úgy, ahogy tud? Most már bánhatják, hogy lekezelték az Auszikat…
„E” csoport:
Hollandia – Japán 1:0 (0:0). Nem láttam, mert Nadapon voltam a szintezési pontnál.
Kamerun – Dánia 2:1 (1:1). Végre! Kurva jó meccs volt! Sajnos Kamerun húzta a rövidebbet a nagy adok-kapokban és elsőként a tornán ki is esett. Nem voltak ők rosszabbak, de azzal mindenki tisztában volt, hogy ez lesz a ki-ki meccs a második helyért, úgyhogy a japán elleni buktától függetlenül nekik bevégeztetett.
„F” csoport:
Szlovákia – Paraguay 0:2 (0:1). Láttad ezt, Jan Slota!?
Olaszország – Új-Zéland 1:1 (1:1). Az olaszok egykapuztak egy szenvedőset. Olyan jól sikerült nekik, hogy izmos égés lett a vége. Sok a 32 csapat, mert a nagyon kicsiknek nincs választásuk, 10 emberrel ölik a focit…
„G” csoport:
Brazília – Elefántcsontpart 3:1 (1:0). Elefántcsontzene. Amíg Luis Fabiano be nem mutatkozott a VB-n, még el is hihették, hogy nyerni fognak. Kaká első értelmes megoldása (gólpassza) után azonban egyértelmű volt, hogy a Seleçao más kaliber. Fabiano két kezezés után duplázott, majd Elano kegyelemdöfött. Drogba gólja a meccset zárta, csapattársai brutalitása a feszültségüket oldotta.
Portugália – Észak-Korea 7:0 (1:0). Ehhez nehéz bármit is hozzáfűzni. A fejletlen robotok disszidálása lehet az egyetlen megoldás, a nyilvános kivégzések elkerülése érdekében... Ja, és Cé életében először természetesen viselkedett, amikor röhjes gólja után nevetett és nem arcoskodott.
„H” csoport:
Chile – Svájc 1:0 (0:0). Még egyszer nem lehet akkora szerencséje egy csapatnak, mint amekkora Svájcnak az előző körben volt. Ki is kaptak.
Spanyolország – Honduras 2:0 (1:0). A Selecciónnak a csoportelsőséghez első lépésben győznie kellett. Sok kevésre. A sok a szar helyzetkihasználás miatt kettő lett, a reális hét helyett. NyolcadDÖNTŐ következik?
Tanulság: a csapatok java rájött, hogy elkezdődött a VB, de erről a franciáknak, az angoloknak és az olaszoknak megint elfelejtettek szólni.
Ti mondtátok