Svájc - Lengyelország 1:1 (0:1, 1:1, 1:1, tizenegyesekkel 4:5)
Az első félidőben lengyel testvéreink azt csináltak, amit akartak. A második félidőben már nem tudtak csinálni semmit, mert elfáradtak és mert a svájciak megindultak (Shakiri meseszép ollózásával egyenlítettek is). A hosszabbításban nem akartak csinálni semmit, mert tudták, hogy mind az öt büntetőjüket be fogják rúgni. Pedig elvileg ilyet nem lehet előre tudni - vagy mégis? Látva a lengyel végrehajtókat: lehet.
Wales - Észak-Írország 1:0 (0:0)
Wales jobb, ha nagy nehezen is, de behúzták. Balet nem fogom többet dicsérni.
Horvátország - Portugália 0:1 (0:0, 0:0, 0:0)
A 118. percben kikapni úgy, hogy az ellenfél először próbál befejezni egy akciót és gólt szerezni még akkor is felbassza az ember agyát, ha ő se csinált sokat. Hát sok horvátnak szállhatott el az agya... A luzitánok mindent megérdemeltek, csak azt nem, hogy továbbjussanak. Mivel a horvátok se, igazságosabb lett volna kizárni mindkettőt.
Franciaország - Írország 2:1 (0:1)
A 2. percben jogos büntetőből szerzett ír gól után embert nem lepett meg, hogy a labda minden 32. percben jutott a francia térfélre. Most Griezmann volt a nyerőember, aki kétszer is betalált. Továbbjutott a házigazda, mert tudott újítani és ritmust váltani.
Németország - Szlovákia 3:0 (2:0)
Akárki is az ellenfél, ha nem akarsz nyerni, és füled-farkad behúzva, beszarva játszol, hogy elkerülj egy kiadós verést, akkor szart se érsz.
Magyarország - Belgium 0:4 (0:1)
Eddig tartott a csoda, de most sem a taktika vagy a felkészültség hiányzott, nem az önbizalom vagy az ügyesség, hanem a sebesség. A belgák átrohantak rajtunk az első 45 percben és legfőképpen Király Gabinak köszönhető a szoros félidei eredmény. A tótokkal szemben azonban mi úgy döntöttünk a szünetben, hogy nem birkaként megyünk a vágóhídra, hanem harcolunk. Mert ennek a magyar válogatottnak bizony már van hite és becsülete - hát megindultunk a világ legjobban kontrázó csapata ellen és játszottunk egy élvezetes második félidőt. Helyzeteink voltak, Courtois szorossá tehettük volna a meccset, de óriási szabad területek maradtak elöl ahogy kinyíltunk és az utolsó 10 percben kaptunk hármat. Hazard idén először világsztárhoz méltó, ihletett módon focizott - sajnos éppen ellenünk. Gyorsabbak voltak és sokkal jobbak, nincs kétség, de valahogy így kell becsülettel veszíteni. És így egy rossz szót sem szólhat senki. A srácok szíve-lelke most is ott volt a pályán! Köszönöm!
Olaszország - Spanyolország 2:0 (1:0)
Ha bárkinek kétsége lett volna felőle (nekem voltak), a tiki-taka korszaknak leáldozott. Hogy ez Xavi kiesésével, vagy a taktika kiismerhetővé se öncélúvá válásával vált véglegessé, tulajdonképpen mindegy. Egy taktikus és higgadt, jól felkészített csapat (az olasz ilyen) képes megakadályozni a hirtelen ritmusváltásokat, ami nélkül a spanyolok csak keresztbe képesek mozogni. Körbeadogatják a "falat", de nem tudnak érdemben és sokszor mögé kerülni. A gyors kontrákkal pedig látványosan nem tudnak mit kezdeni. Egy kicsit meglepett, de továbbra is tartom, hogy az innen továbbjutó csapatnak van a legnagyobb esélye döntőzni (a belgákkal).
Anglia - Izland 1:2 (1:2)
Na baszd meg! Brexit#2. Bagolynál nagyobb kókler nincs a földön! Kane, Vardy, Sturridge és Sterling 4 meccsen voltak észrevehetetlenek és értékelhetetlenek, Rooney , Alli és Wilshere impotens, a liverpooli duó főleg, Joe Hart-ra pedig nincsenek szavak. Egyedül a két szélsőhátvéd, valamint Eric Dier dicsérhető a csapatból, de hogy Izland ellen, vezetésről hogy tud kikapni Anglia?! Megmondjam? Hogy amíg Storck változtatott hátrányban, addig Hodgson csak feltett minden csatárt a pályára. Hogy volt-e területük? Hogy kaptak- e labdát? Ugyan kérem, ez kit érdekel!? Dilettáns pöcs, csak röhögni lehet rajta. Izland szokás szerint nem csinált semmit. begyakoroltak néhány pontrúgást, 2-3 kontratámadást, de ezzel egész jól elvannak.
Volt überszar és jó meccs, volt izgalmas is, de a legfontosabb, hogy mi a nagy zakó ellenére is emelt fővel, büszkén távozhatunk Franciaországból.
Ti mondtátok